מאוויק 2 פרו

מאוויק 2 פרו

למה לדעתי הוא הרחפן הכי טוב שיצא אי פעם.
אז כדי התחיל להבין את המהפכה בתחום הרחפנים צריך לחזור כמה שנים אחורה, האמת שלא הרבה מספיק לחזור חמש שנים מהיום על מנת להבין שרחפן כמו
המאוויק 2 היה אז בגדר מדע בדיוני בתחום החובבים והמטיסים המקצועיים.
בשנת 2013 הוכרז הפנטום 2 בכמה דגמים,פנטום 2 , פנטום 2 ויזן , פנטום 2 וויזן פלוס.


ניקח לדוגמה את הפנטום 2 שהגיע עם מייצב (גימבל) למצלמת הגופרו המחירים אז היו סביב ה900דולר לרחפן, שלט, סוללה ומייצב ללא מצלמה שעלתה באותה תקופה סביב ה400דולר. על מנת להוסיף לרחפן יכולת שידור לאחור עם נתוני טיסה יכולתם להגיע למינימום עוד 500דולר.
החסרון המשמעותי היה אז שהשידור וידאו לאחור היה אנלוגי ,זווית המצלמה הייתה רחבה מאוד ויצרה מראה הנקרא "עין הדג" וזמן הטיסה לא עלה על 12 דקות.
אך באותה תקופה זה היה קלף מנצח לקבל יחסית למעט מאוד השקעה חווית צפייה וראיית זוויות צילום של מעוף הציפור.
עם השנים חברת dji עשתה עוד פריצת דרך והביאה לנו את הפנטום 3 ,שסה"כ ב1400 דולר נתנה לנו שידור לאחור דיגיטלי, צפייה ושליטה על המצלמה מרחוק באיכות HD זמן טיסה של 16 דקות ותיקון העיוות של המצלמה לזווית רחבה ,יכולת צילום ב4K ללא אפקט עין הדג (FISHEYE).

זו הייתה מהפכה והתרגשות בקרב מטיסי רחפנים וצלמים בכול העולם. בעיקר המחיר תמורת התועלת האדירה שלא נראתה בשום ברחפן שמגיע ישירות מהחברה מוכן לטיסה בלי שום צורך בתוספות. הפנטום 3 שירת את המטיסים ואת חלקם עד היום. כמובן בהמשך יצא הפנטום 4, אך השינוי חוץ מעיצוב, זמן טיסה, וחיישנים המונעים התחמקות ועוד כמה שינויים נוספים לא היה שינוי משמעותי. 

ואז לקראת סוף 2016 DJI הכריזה על דגם חדש "המאוויק פרו" שנמכר בהתחלה בסביבות ה1400דולר, שובר שיוויון מכל הבחינות, עיצוב חדשני רחפן מתקפל עם יכולת הטסה למרחקים ללא הפרעות ,תופס עשירית מקום ממה שתפסו דגמי הפנטום, ערכת קומבו (ערכת אביזרים נרחבת),קל יחסית עם יכולות ומצבי טיסה מתקדמות
זהו הדגם הכי נמכר בעולם עד כה של החברה בכל הזמנים. בין לבין יצאו עוד דגמים כמו לדוגמא הפנטום 4 פרו והפנטום 4 אדוונס שהשיפור המשמעותי ביותר היה בגודל חיישן המצלמה, לכן לכל מי שהיה חשוב צילום הרבה יותר טוב היתה דילמה מה עדיף יותר לרכוש רחפן קומפקטי עם יכולות מדהימות או לשים דגש על יכולות צילום יותר איכותיות ולרכוש את הפנטום 4 פרו/אדוונס. ישנם כאלה שהאיכות צילום של המאוויק הספיקה להם וישנם אנשים שהחליטו שהם חייבים יכולות צילום יותר טובות ורכשו את ה4 פרו. היו אז הרבה דעות מה עדיף ואיזה רחפן נותן תועלת טובה יותר תמורת המחיר
ועכשיו ניתן יהיה להסביר למה המאוויק 2 יותר טוב מכול רחפן שיצא אך קודם ניגע בשיפורים לעומת המאוויק 1
1.שבע חיישנים לעומת ארבע
2.סוללה 4 תאים ,29 דקות זמן טיסה לעומת סוללה 3 תאים 25 דקות זמן טיסה
3.חיישן מצלמה בגודל "1 לעומת חיישן בגודל 1/2.3"
4.שקט יותר מהמאוויק 1
5.ביטרייט 100Mbps לעומת 60Mbps
6.מגיע למהירות של 72 קמש לעומת 65
7.יכולת עקיבה אחרי אובייקטים משופרת
8.איכות חומרים, בניה ועיצוב הרבה יותר איכותיים
9.פונקציות הטסה מתקדמות שלא קיימות במאוויק 1
10.שידור לאחור ב1080p לעומת 720p
11.מרחק הטסה גדול יותר ללא הפרעות.
אז אם פעם הייתה התלבטות בלרכוש את המאוויק 1 או את ה4 פרו/אדוונס או את שניהם יחד, במאוויק 2 מקבלים את שני הכלים ברחפן אחד עם תוספת ושיפורים שאין בדגמים הנ"ל.
אז אם אתם שואלים אותי מחיר לעומת תועלת הייתי בוחר במאוויק 2 פרו
אם כל החידושים לא חשובים עבורכם תוכלו למצוא מחירים מאוד משתלמים לרכישת רחפן ביד 2 כי המחירים צונחים כל יום


הדפסה   דואל